
Кризовий менеджмент
Що таке кризовий менеджмент? Кризовий менеджмент – це коли:
-
відкидаються ілюзії і все називається своїми іменами,
-
тимчасово реорганізується менеджмент для спрощення і прискорення прийняття рішень,
-
керівники не бояться брати на себе відповідальність за важкі і непопулярні рішення,
-
рішення приймаються дуже швидко,
-
менеджмент працює на межі можливостей до тих пір, поки ситуація не стабілізується.
Ми маємо різноманітний досвід управління кризовими ситуаціями, яким можемо поділитися з власниками та керівниками бізнесів. Ми можемо як консультувати, так і брати безпосередню участь в управлінні кризовими ситуаціями.
Основні етапи управління кризовими ситуаціями:
-
діагностика кризової ситуації,
-
виявлення ключових проблем,
-
локалізація кризової ситуації,
-
реалізація плану з ліквідації кризової ситуації,
-
згортання кризового менеджменту.
"Кризовий менеджмент - це коли відкидаються ілюзії"
Оцінка перспективності кейсу
"Перспективний кейс повинен бути комерційно виправданим"
При аналізі комерційного спору або кримінальної справи важливо реалістично оцінювати юридичну життєздатність і комерційну перспективність. Оцінку перспективності кейса слід робити не тільки на початку, але і у процесі розвитку кейса.
Перспективний кейс повинен бути комерційно виправданим: вигоди мають перевищувати витрати, ймовірність вигод має перевищувати ймовірність втрат.
Економіка кейса може диктувати юридичну стратегію і тактику, і навпаки: розвиток юридичної ситуації може змінювати економіку кейса. Ми допомагаємо нашим клієнтам сформувати реалістичне бачення економіки кейса, а також зберігати правильний баланс між юридичною складовою та економікою кейса.
Управління комерційними спорами
Судові спори – це невід’ємна частина життя бізнесу. Роль юридичних радників дуже важлива, але результат спору визначається правильними або неправильними бізнес рішеннями власників і топ-менеджерів компаній щодо того, як вести той чи інший спір.
Коли компанія веде комерційний спір, важливо мати чіткі відповіді на чотири питання:
-
Навіщо вести спір (саме «навіщо», а не «чому»)?
-
Як вести спір?
-
Що реалістично очікуємо витратити?
-
Що реалістично очікуємо отримати на виході «в сухому залишку»?
Ми допоможемо Вам відповісти на ці питання.
Типовими помилками власників і керівників при веденні спорів є:
-
невиправданий оптимізм, в тому числі підживлений особистими амбіціями,
-
самоусунення від управління спором і перекладання прийняття рішень на юристів,
-
нерозуміння і небажання вникати в фінансові та юридичні деталі і наслідки спору,
-
нерішучість і повільність в ухваленні рішень і реалізації кроків,
-
невиправдане ухилення від переговорів з опонентами.
Власники і керівники бізнесів повинні уважно ставитися до комерційних спорів, прагнути їх не допускати, прагнути домовитися на ранній стадії. У будь-якому випадку, важливо завжди співвідносити очікуваний результат із витраченими ресурсами та ризиками. Кращий комерційний спір – це той, якого не було. Це стосується, перш за все, великих компаній, особливо публічних компаній, а також тих бізнесів, структура власності яких зав’язана на іноземні юрисдикції.
Ми допомагаємо правильно керувати комерційними спорами з точки зору кінцевого результату і загального здоров’я компанії. У нас є досвід управління комерційними спорами в декількох юрисдикціях одночасно, в тому числі у західних юрисдикціях.
"Самоусунення від управління спором і перекладання прийняття рішень на юристів - типова помилка"
Розслідування шахрайства
"Розслідування шахрайства будується на поєднанні юридичної, фінансової, детективної, форензик та інших експертиз"
Фінансове шахрайство може бути дуже різноманітним та складним. Шахраї використовують великий арсенал інструментів і технік. Сьогоднішнє шахрайство, як правило, є юридично заплутаним і транскордонним. Ніхто не застрахований від професійного шахрайства: банки, корпорації, заможні особи і навіть держава.
Жертви шахрайства та правоохоронні органи можуть не мати достатньо умінь та навичок для адекватного розслідування шахрайства з тим, щоб переслідувати шахраїв та повернути викрадені активи.
Розслідування шахрайства будується на поєднанні юридичних, фінансових, детективних і форензик навичок, а також на розумінні ментальності шахраїв.
Ми забезпечуємо транскордонне розслідування шахрайства на підтримку роботи з повернення активів, а також на підтримку кримінальних справ про шахрайство.
Повернення активів
Банки, корпорації і навіть держава можуть стати жертвою масштабного шахрайства або корупції. Сьогоднішні фінансові шахраї добре фінансуються, вони користуються послугами консультантів, у них багато різних помічників. На відміну від шахраїв, жертвам шахрайства досить часто не вистачає спеціальних знань або фінансування або рішучості переслідувати шахраїв і повертати викрадені активи.
Повернення активів не зводиться до судового спору і виконання судового рішення. Як правило, робота з повернення активів – це транскордонна і багатопрофільна робота, яка включає роботу юристів, детективів, аудиторів, форензик бухгалтерів, форензик IT експертів, PR фахівців та ін.
Ми можемо управляти операціями з повернення активів паралельно в декількох юрисдикціях. Наші фахівці є багатопрофільними професіоналами, які можуть діяти транскордонно та крос-культурно.
Наш підхід заснований на сприйнятті роботи по поверненню активів як багатопрофільної роботи, яка повинна виконуватися одночасно в декількох юрисдикціях. Такий підхід в поєднанні з реалістичним розумінням економіки повернення активів дозволяє нам зробити роботу з повернення активів ефективною з точки зору витрат грошей і часу.